Девојка пријавила дека е силувана

Петар Печков

Од СВР Велес информираа дека кај нив е пријавено  дека на вторникот вечерта, 16-ти април  околу 23.30 часот на место викано „Спомен Костурница“ во Велес А.Т.(34) со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка.   

Двајцата претходно се познавале. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати