Дезинфикуван и пазарот во Нова населба (фото)

Петар Печков

Вработените од ЈКП Дерен од одделението Пазари при ЈКП Дервен, денес  превентивно го дезинфикуваа пазарот во Нова населба. Ова е заради заштита од заканата од корона вирусот. 

По саботната  вонредна дезинфекција на тезгите  од Градскиот пазар, денес истото го сторивме и на пазарот во новиот дел на градот. Целта е заштита на купувачите и продавачите  - кажа Љупчо Лазевски раководител на одделението Пазари при ЈКП Дервен

Во оваа работна активност,  дезинфекција на просторот и тезгите учествувале вработени од одделението Пазари. 

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати