Димитриевски замина за Израел

Петар Печков

Македонскиот интернационалец, ракометарот Дарко Димитриевски кариерата ја продолжува во Израел. Тој неодамна потпиша договор со клубот Хапоел од Ашдод.

Клубот е на седмата позција во Израелското рпвенство со 12 бода од 12 натпревари а лигата брои  12 клуба.  Димитриевскиигра на  позиција на централен бек има 24 години и во Израел замина од скопски Металург, незадоволен од минутажата.

Тој последните две години са наоѓа на поширокиот состав на македонската репрезентација, но не  успева да влезе  во завршиниот список  и  настапи на некое Европски или  Светско првенство.  Но со оглед на младоста и квалитетот, сигурно е дека шансите се пред него.  

Младиот велешанец  кариерата ја започна во РК Борец, па прдолжи во  Вардар, Куманово, за да замине во Катар. Од таму  во Пуерто Сагунто  и во Адемар Леон од Шпанија, унгарски Чургои, па во Металург од каде доаѓа полусезона во Борец му помогна да биде шести во Македонија, минатата пролет, есеноска  пак во Металург и сега во Израел.  

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com