Единесет возачи во велешко, возеле побрзо од пропишаното

Петар Печков

На 1-ви септември во периодот од 8 до 20 часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.  

„38 возачи ја пречекориле дозволената брзина, од кои 27 надвор од населено место и 11 во населено место. При контролите било утврдено дека еден возач ја пречекорил брзината за над 70 километри на час повеќе од пропишаната“- кажа Верољуб Додески, портпарол на СВР Велес

Од 38-те возачи кои возеле побрзо од пропишаното на територијата на Велес и велешко, биле констатирани 11 прекшоци.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати