Екипата на 5 ФМ радио го подели третото место на турнирот на медиумите

Петар Печков

Составот на  екипата  на  5 ФМ Радио од  Велес дојде  до полуфиналето на традиционалниот натпревар на  медиумите, кој го организира Спортското радио 903 од Скопје.  

Младите и  надежни фудбалери на 5ФМ загубија во полуфиналето од  АЛСАТ М и тоа на  пенали   3:4, откако играа 1:1 во регуларните минути.  

Претходно во четврт-финалето велешките мајстори  на футсалот  победија  на пенали  4:2 против екипата на  МРТВ играјќи пак без голови во регуларните 20 минути.  

Селекторот Тевчев очигледно одеше да се игра нерешено, па кој  победи на  пенали, победи. И тактиката му успеа, го поделија третото место. 

5 ФМ радио играше во група со МИА која ја победи со дури 3:0   а загубија од организаторот Спортско радио 903 со 4:2.  

Составот на екипата може да го погледате на фотографијата во прилог. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати