Екипата на 5 ФМ радио го подели третото место на турнирот на медиумите

Петар Печков

Составот на  екипата  на  5 ФМ Радио од  Велес дојде  до полуфиналето на традиционалниот натпревар на  медиумите, кој го организира Спортското радио 903 од Скопје.  

Младите и  надежни фудбалери на 5ФМ загубија во полуфиналето од  АЛСАТ М и тоа на  пенали   3:4, откако играа 1:1 во регуларните минути.  

Претходно во четврт-финалето велешките мајстори  на футсалот  победија  на пенали  4:2 против екипата на  МРТВ играјќи пак без голови во регуларните 20 минути.  

Селекторот Тевчев очигледно одеше да се игра нерешено, па кој  победи на  пенали, победи. И тактиката му успеа, го поделија третото место. 

5 ФМ радио играше во група со МИА која ја победи со дури 3:0   а загубија од организаторот Спортско радио 903 со 4:2.  

Составот на екипата може да го погледате на фотографијата во прилог. 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com