Железнички возен ред за 2017

Петар Печков

Од неделата 11-ти  декември стапи на сила новиот возен ред, кој важи следните 12 месеци. Од Велес  до Битола сообраќаат 5 пара возови, до Гевгелија три  пара возови, до Кочани еден воз. Велешани до Скопје и обратно ќе се возат со 12 пара возови.

Велес – Скопје  5,03 / 5,40 / 6,10 недела не / 6,35 / 6,57/  7,26 – експрес Хераклеа  / 11,48 / 14,23 недела не / 15,22/ 18,40 / 21,17 / 23.07 */

За Битола 2,15-брз*/ 7,46 / 15,24 / 17,52 – експресниот Хераклеа  / 21,13

За Гевгелија 5:25 е/ 7,22 / 17,46   Од Гевгелија  4,43 / 16.55 / 19.16 е/

За Кочани   17,33      од Кочани  5,00 

Од Скопје  1.35  брзи*/ 4,15 / 6,20 / 6,42 / 9,00 / 13,20 недела не / 14,30 /16,40 /16.55/ 17,10 Хераклеа / 20,10 /22,33    

Од Битола  3,10 /5,20 Хераклеа / 12.50 / 18,30 /*21.00 -брз

Меѓународен Велес - Солун 05:25  Солун -Велес  18:35

Велес -Белград 21:12     Белград- Велес  18:35

 

* Возот со овој знак,  брзиот за  и од Битола, времено е суспендиран.   

 Појаснување за користење на бесплатен железнички превоз

Бесплатен викенд за млади до 27 год. секој прв и трет викенд во месецот. Патувањето се остварува со лична карта.

Бесплатен четврток  за студенти. Патувањето се остварува со индекс и заверен семестар.

 Бесплатен викенд за стари лица, жени над 62, мажи над 64 год. Патувањето се остварува со лична карта. 

Бесплатна среда за ученици од средни училишта. Патувањето се остварува со училишна легитимација. 

Ако првиот ден од месецот е во недела, прв викенд е наредниот. 

Викенд патувањата важат од петок од 12 ч. од понеделник  до 12ч. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати