Жена тешко повредена во сообраќајка кај крстосницата Овче Поле

Петар Печков

Средата вечер во сообраќајка во која  светиниколка е тешко повредена на магистралниот пат Велес - Штип, кај крстосницата Овче Поле. МВР со повеќе детали. 

Околу 18,55 часот на магистралниот пат Штип - Велес кај крстосницата Овче Поле, Г.С.(48 год) од Скопје управувајќи товарно моторно возило "Опел Мовано" со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак М.Г.(57 год) од Свети Николе. Во незгодата со тешки телесни  повреди се здобилa М.Г., која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничка болница Штип, од каде по укажана лекарска помош е пренесена во Комплекс клиники "Мајка Тереза" - пишува во писменото соопштение на МВР. 

Извршен е увид на местото на настанот, по што ќе се знаат причините за несреќата. 

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати