Жител на Градско препил и алкохол и лекарства, се бори за живот

Петар Печков

СВР Велес информира за настан кој се случил во средата попладне. Жител на Градско е во животно загрозувачка состојба оти испил голема количина апчиња и алкохол.

На ден 03.04.2018 год. од дежурниот лекар на Итна медицинска помош Велес пријавено е дека лицето Ч.П.(58) од Градско  е донесено во тешка здравствена состојба предизвикана со испивање на поголема количина апчиња и алкохол, истиот веднаш е упатен на лекување во Клиника за токсикологија во Клиничкиот центар во Скопје - пишува во информацијата на СВР.

Ова е втор ваков случај за десетина дена во велешко. Во првиот момче на 28 години испил доместос и арф. 

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати