Заборавена вредност, предност на пешачки (фото)

Петар Печков

Низ пример, овој велешки сообраќаец покажа  во пракса за помошта на старите и изнемоштени лица.

Наспроти нервозата и свирежите на  возачите, тие од задните редови, додека овој постар пар наши сограѓани минуваше, полицаецот го сопре сообраќајот, трепеливо чекаше да минат на пешачки , па ги  пушти возилата. 

Редок пример, вреден за одбележување.  Пешаците често тврдат дека предност   на пешачки  добиваат се поретко. 

loading...

Поврзани »

За Пекмез пазар во Велес
loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати