Завршија настапите на македонски кајакари на СП на диви води

Петар Печков

Тројцата македонски репрезентативци во кајак  слалом, кои учествуваа на Светското првенство  во кајак на диви води слалом, ги завршија натпреварите во квалификациите.    

Енис Небиовски во втората трка беше 41-ви, Александар Златаров 44-ти,  Борче Мирчески  49-ти од 73-ца возачи во К-1. Во првата трка од 103 учесника,  Енис Небиовски беше 68-ми, Борче Мирчевски  71-ви а Александар Златаров 92-ри, со тоа што во втората трка директно во полуфинале одат најдобрите 20.

Со ова настапите на велешките кајакари кои возеа за селекцијата на Македонија завршија. Тренер на репрезентацијата беше Роберт Папазов.

Претходно Небиовски, Златаров и Спасиќ возеа екипно слалом К-1 и од 27 репрезентации се пласираа на 20-тото место.  

СП во кајак диви води слалом се возеше во францускиот град ПО, на Пиринеите.  

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com