Заврши асфалтирањето нa делницата Стари Град - крстосница Богомила

Петар Печков

При крајот на минатиот месец заврши рехабилитацијата на делницата од регионалниот пат  Стари Град- крстосница Богомила, во Општина Чашка. 

Оваа активност опфаќаше отстранување на досегашниот слој и поставување на нов асфалт. Делницата е во должина од 3,3 км и во вредност од 15 милиони денари, средства обезбедени од буџетот на ЈП за државни патишта.


Приказната за градежните работи во Општина Чашка не завршува само со рехабилитацијата на Оморани- Теово, кој неодамна заврши. Таа продолжува по прекрасните предели кои водат кон Стари Град и Богомила. Е, токму овие патни правци кои некому живот значат беа рехабилитирани со средства на ЈПДП.  Па така, комплетно е завршена рехабилитацијата на Р1312 Стари град- крстосница Богомила - соопштија од ЈПДП.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати