Заврши климатската рехабилитација на децата во Михајлово (фото)

Петар Печков

Една седмица децата од Велес престојуваа во одморалиштето Михајлово, каде  успешно спроведена годинашната, 17та по ред Климатска рехабилитација.   

Таа беше организирана  од страна на Друштвото на родители за грижа за здраво поколение од Велес, а финансиски потпомогната од општина Велес. Од 4-ти до 10-ти Август на планината Кожуф, 40. деца од Велес имаа можност да престојуваат на чист воздух,

Децата учесници на климатската рехабилитација имаа можност  да се дружат и запознаат меѓусебно и да научат нова животна вештина, преку организирани едукативно-интерактивни работилници на неформален начин. Покрај секојдневните прошетки во природа, учесниците, секојдневно го развиваа и спортскиот дух. ДРГЗП, со гордост заклучува дека и оваа климатска рехабилитација е успешно спроведена, со остварена зацртаната цел, преку целосно спроведување на подготвената програма и активности, а со ентузијазам и позитивна мисла - изјавија од Друштвото на родители за грижа за здраво поколение од Велес,

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com