Започна новата сезона на Општинската фудбалска лига

Петар Печков

 Во првото коло постигнати се следните резултати:  

Младост - Илинден 3:1

Интернационал - Горски 1:2

Согле - Башкими 0:3 ( службено)

Мартолци - Тим Локомотива 4:1 

слободна  беше екипата на  ФК Форца нова

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 15 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

  • да
  • не
Резултати