Започнува седмата акција на ЈКП Дервен за собирање на габаритен отпад

Петар Печков

Од 16-ти  април до 15-ти мај  годинава ЈКП Дервен започна со пролетната акција на собирање на габаритен отпад. Граѓаните имаат можност  да се ослободат од габаритниот отпад, бесплатно со повик на телефонот 043/233-768.   

Во габаритен отпад од ЈКП Дервен потсетуваат дека  спаѓа: делови од мебел, душеци, дрвена амбалажа, столарија, пластични сандаци, гајби, алатки, стари велосипеди, пружини, радијатори, градинарски елементи, детски играчки и санитарни елементи.. Услугата за собирање и транспортирање на габаритен отпад е бесплатна.

Пријавувањето е  на тел: (043)233-768, секој работен ден од понеделник до петок од  7до 14 часот. Годинава е седма како се спроведува оваа акција. Изминатите просечно се  собирале по  50 м3 во текот на еден месец. 

Од ЈКП Дервен потенцираат габаритниот отпад не го оставајте на јавни површини или до контејнери, туку прво обратете се до ЈКП Дервен  за договор за собирање

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати