За Денот на Општината во Чашка собрани 20 крвни единици

Петар Печков

Крводарителска акција,  беше една од  содржините  со кои Општина Чашка го одбележа денешниот ден, 21 Август Денот на Општината.

За пет часови,колку што траеше акцијата,  во просториите на ОУ Тодор Јанев, жители  од населбата Чашка, но и од соседните населени места беа дарувале 20 крвни единици, од нив 17 беа од мажи и 3 од жени.

Од организаторот Општинскиот Црвен крст на Велес, информираа дека о ва е трета крводарителска акција во 2019 година реализирана во Чашка. Досега во сите три  дарувани се вкупно 74 единици.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати