За Државен правобранител за подрачјето на Велес, Владата ја именува Валерија Николова

Петар Печков

На предлог на Комисијата за именување, Владата на синоќешната 19-тата седница согласно добиеното позитивно мислење од Државниот правобранител на Република Северна Македонија, именува 19 државни правобранители.

За државен правобранител за подрачјето на Велес именувана е  Валерија Николова, дипломиран правник, адвокат и претходно стручен соработник во Основен суд Велес.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати