За два дена уапсени две лица кои продавале дрога на улица по Велес

Петар Печков

Bелешката полиција информираше дека за два дена, фатила две лица како продаваат дрога

На ден 07.03.2018 г. во 17.00 ч. на ул.„Димко Најдов“ во Велес од слобода е лишено лицето Љ.Д.(34) од Велес, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги“ (чл. 215 од КЗ на РМ).

На ден 06.03.2018 г. на ул. „Љубен Весов“  во Велес  лишено од слобода е лицето И.Т.(43) од Велес, поради основано сомнение за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги“  (чл. 215 од Кривичниот закон).

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати