За два дена уапсени две лица кои продавале дрога на улица по Велес

Петар Печков

Bелешката полиција информираше дека за два дена, фатила две лица како продаваат дрога

На ден 07.03.2018 г. во 17.00 ч. на ул.„Димко Најдов“ во Велес од слобода е лишено лицето Љ.Д.(34) од Велес, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги“ (чл. 215 од КЗ на РМ).

На ден 06.03.2018 г. на ул. „Љубен Весов“  во Велес  лишено од слобода е лицето И.Т.(43) од Велес, поради основано сомнение за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги“  (чл. 215 од Кривичниот закон).

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати