За четири часа пет возачи возеле побрзо од дозволената брзина, по велешките улици

Петар Печков

Понеделникот навечер во термин од четири часа, сообраќајна полиција контролирала, колку возачите ја почитуваат пропишаната брзина за возење низ град.


„На 6-ти септември  во периодот од 20 до 24 часот, со ноќен радар, полициски службеници од СВР Велес на подрачјето на СВР Велес спроведоа засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани 21 возачи, од кои пет во Велес, два во Кавадарци и 14 во Неготино“ - информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Од полицијата најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

„Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“ - велат од МВР .

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати