Здружението на пензионери со финансиска помош за Усеинови

Петар Печков

Здружението на пензионери од Велес одлучи да им помогне на семејството Усеинови. Тие живеат во лоша материјална  состојба, во куќа која прокиснува, без врати и прозори. По актуелизирањето на овој случај, преку социјалните мрежи, помошта пристигнува. Раководството на велешките пензионери одлучило да издвои 200 евра за д се покрие домот.

Ова е наш мал скорен гест, но повеќе за да се актуализира проблемот и да се приклучат и други во помошта са ова семејство . Очекувам дека до есен ќе имаат дом кој ќе биде заштитен од временските не прилики. Ако има потреба за средства за лекување ќе донираме и за тоа  - рече Веле Алексовски претседател на Здружението на пензионери од Велес.

Претходно на помошта се одѕвале и од ноќниот клуб ,,Хевн,, од каде на Усеинови им подариле нов фрижидер. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати