Зошто е поставена железната ограда кај Гимназија

Петар Печков

Дилемата на велешани зошто се постави железната ограда кај кружниот тек пред  ,,Круг,,  со објаснување од градоначалникот. Таа е поставена по Нова година и толку време  има недоумница  која е нејзината фукнција.   

Со сообраќајниот проект за решавање на крстосницата пред сендвичара ,,Круг,, од страна на МВР беше побарано да се постави железна ограда како физичко обезбедување за учениците кои тука минуваат. Дел од нив  на тој простор и го чекаат превозот до родните места. Бидејќи беше побарано, моравме и така и во пракса да го решиме и да ја поставиме   - објасни градоначалникот Аце Коцевски. 

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати