Игор Здравковски е новиот претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ за Велес

Петар Печков

Игор Здравковски е избран за нов претседател на општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ во Велес со одлука по распишаниот конкурс на Извршниот Комитет на партијата на која се пријавиле 18 кандидати.

Изборот е извршен од страна на претседателот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицковски во согласност со критериумите за избор кој беа наведени во конкурсот. Претходник на Здравковски е Александар Колев актуелен советник и поранешен претседател на советот на општина Велес кој заминува поради истекување на мандатот.

Игор Здравковски е дипломиран професор по одделенска настава на УКИМ, вработен во ООУ Блаже Конески. Претходно има работено 5 години во Центарот за социјална работа во Велес. Тој бил дел од многу здруженија и организации од сверата на образованието, спортот и заштита на животната средина. Како партиски член ги има поминато сите филтри почнувајќи од младинските унии до денес. Член на ВМРО - ДПМНЕ од 2004 година и активно е вклучен во работата на општинскиот комитет во континуитет.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати