Избран е новиот Извршен одбор на СДСМ за Велес

Петар Печков

Избран е новиот Извршен одбор на велешкиот огранок на владеачката СДСМ. Него го избраа делегати  на  општинска изборна коференција а по предлог на  новиот претседател на ОО СДСМ за Велес, Дејан  Арсовски.   Брои  17 пред се млади лица. 

Нов секретар на велешкиот огранок на владечката СДСМ е Златко Костов а во Извршниот одбор се: Валерија Аврамова, Драган Арсов, Цветанка Атанасова, Александар Гулевски, Борис Димов, Елеонора Димовска, Виктор Јовановски, Марјанчо Јорданов, Ирена Кузева, Марија Левкова, Аниса Мушиќ, Тања Најдова, Спасе Перовски, Џихад Таировски, Андреј Ќамилов, Душко Ќумбев и Билјана Штипјанова. 

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати