Изгоре куќа на Јурија

Петар Печков

Куќа која се на улица „Јовче Чучук“ бр. 67  изгоре до темел.  Причинета е голема материјална штета, но среќна околност е што нема повредени, станарите избегале од домот на време. Пожарот е забележан околу 9,30 ч. а први на помош притекнале соседите. 

Во гаснењето на пожарот беа ангажирани  три противпожарни возила и 15 пожарникари, како и цистерна за вода на ЈКП Дервен која вршеше дистрибуција на вода. Спречивме огнот да се прошири кон околните куќи  - изјави Љупчо Лепидовски, командир на ТППЕ Велес. Пожарот е ликвидиран околу 11ч.

Очевидци велат дек  во куќата имало поголема количина на пластични шишиња,но дали се тие причина за пожарот треба да утврди истрагата од полицијата.

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати