Изменет режим на сообраќај во центарот на градот заради Питијадата

Петар Печков

Од утрово, четврток до понеделник на пладне во централното градско подрачје ќе има  изменет времен режим на сообраќај.

Улицата 8-ми септември од Сармаале до Кружниот тек е затворена за сообраќај.

Затоа пак улиците Гоце Делчев и Страшо Пинџур се двонасочни. Овој изменет режим нa сообраќај е одобрен оd МВР.  

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com