И месец септември Вардар во Велес со натпросечно ниво

Петар Печков

Измерените вредности на Управата за хидро метеорологија  покажуваат дека изминатиот месец септември, реката Вардар во Велес сите 30 денови имала повисоко ниво од просечното.

Или секој ден Вардар во Велес течел со повеќе од 38 см.

Овој тренд е присутен од декември месец мината година, кога сите следни Вардар во Велес имал натпросечно ниво.  Во месец октомври просечното ниво на Вардар во Велес е 52 см. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати