И пешаците не ги почитуваат сообраќајните правила, не минуваат на пешачки

Петар Печков

Петмина пешаци во Велес, вчера не минувале на пешачки или  минувале на црвено на семафор, констатиралa сообраќајната полиција. Овие прекршоци за кои ќе им бидат поднесени пријави, се сторени во време од пет часа.

Четвртокот на 3-ти септември  во периодот од 10 до 15 часот на терититоријата на Секторот за внатрешни работи Велес спроведена е контрола на пешаците кои прават прекршоци во сообраќајот. Притоа се констатирани 29 прекршоци, од кои, пет во Велес, 14 во Кавадарци и 10 во Неготино - соопшти Верољуб Додевски, портпарол нa СВР Велес.

Од полициајута најавија дека против лицата ке бидат поднесени ссоодветни пријави.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати