КМФ Велес со победа и реми во продолжението на Првата лига

Петар Печков

Два  натпревари одигра лидерот на  првенството во Првата лига,  екипата на КМФ Велес, изминатите денови.

Во редовното 15 коло, во Тетово со високи 7:3 велешани славеа над претпоследната екипа на  СЕЕ Универзитет, која има само една победа. Тоа бил натпревар без многу неизвесност и со сигурна победа за лидерот. 

Претходно во заостана натпревар од 10-тото коло, КМФ Велес гостуваше во Кратово, каде одигра нерешено 5:5  во средба со многу  пресврти и неизвеност. Иако  на полувремето  велешани воделе со 3:0, домаќините повеле во со 5:4 во 34-та минута. КМФ Велес во 38 израмнуваат а во последната  секунда Кратово промашува празен гол за победа. За илустрација домаќинот претходно го победи актуелниот шампион Шкупи.  Во следото 15 коло дома, во салата  гемиџии Велес, кој и  натаму е лидер,  го пречекува штипски Астибо кој е трет на табелата. 

 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com