Камион се преврте на автопат кај Стоби

Петар Печков

Во неделата напладне, камион се преврте на автопатот Скопје -Гевгелија кај Стоби, при што зафатил по две ленти во двата правца.

На ден 11.03.2018 год во 13 часот на автопатот „Неготино-Градско“ кај м.в. Кукуричани случена е сообраќајна незгода во која дошло до слетување и превртување на страна на ТМВ марка „МАН“ со скопски регистарски броеви, управувано од С.С.(57) од Скопја, надвор од коловозот на лева страна во правец на движење и удар во метална еластична ограда во зелениот појас и дрворед помеѓу двете коловозни ленти, и запира на коловозните ленти за движење и престигнување на автопатот во двата правци. Во незгодата  е повреден сопатникот Е.С.(57) од Скопје - изјавија од СВР Велес.  

Од МВР информираат дека камионот се превртел оти му пукнала гума, а возачот бил со лесни повреди.

Завчера кај Кула камион налета во друг камион. Вчера камион удри велосипедист  кај Градски базен. 

фото: МИА

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати