Камион удри во камион, еден повреден

Петар Печков

Претпладнево на автопатот Велес  -  Скопја, се случила сообраќајна незгода, во која учестувале два камиони. При сударот едниот од возачите е повреден. СВР Велес информираше за настанот.

На ден 09.03.2018 год. околу 11.00 часот на автопатот Велес – Скопје случена е сообраќајна незгода помеѓу камион марка „Ивеко“ со кумановски регистарски броеви, управувано од Б.Т.(37) од Куманово и камион  марка „Сканиа“ со скопски регистарски броеви, управувано од Љ.Т.(54) од Скопје. Во незгодата повреден е возачот на ТМВ „Ивеко“ - стои во писмената информација на СВР Велс.

На повредениот возач му била дадена прва здравственапомош од екипа  на Итната помош и бил префрлен  во ЈЗУ Општа Болница Велес.  Од велешката Болница, портпаролот Марина Андова информираше дека кај нив на хирушкото   одделение  е  примено  повредено лице, и по извршените снимања и  претраги е пуштен  дома  за Куманово. 

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати