Камион удри во велосипедист

Петар Печков

Вчера, сабота попладне, близу Градскиот базен се случила сообраќајка, кога камион удрил во велосипедист. Рекреативецот за среќа минал со полесни повреди. Информацијата ја споделија од МВР.

Саботата околу 15,45ч. кај испусниот канал близу зградата на ЈКП Дервен, на улица  Вардарска, се случила сообраќајна незгода. Тегнач со полуприколка со прилепски регистарски таблички, марка  ,,Волво,, сопственост на тамошна фирма, управувано од Д.П. (20 год) удрил во велосипедистот Т.М. (36 год). Велосипедистот со возило на итната  медицинска помош е префрлен на хируршкото одделение на ЈЗУ Општа Болница Велес. Дежурните доктори констатирале нагмечувања  на главата и десното рамо, и и по извршените прегледи е констатирано дека има полесни  телесни повреди и е пуштен  дома - изјавија од  МВР, 

Екипа на СВР Велес извршила увид, по што ќе се  знаат причините за незгодата.  До незгодата дошло при  заобиколување на велосипедистот  од страна на  камионот.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати