Капи и шалови од велешките пензионерки за лицата со попреченост

Петар Печков

Вчеравечер Здружението на лица со церебрална парализа - Велес го одбележа  Меѓународниот ден на лицата со попреченост, 3 декември.

Со забава на која освен членовите присуствуваа и членките на Здружението на пензионери на град Велес. 

Велешките пензионерки на овие лица им подарија капи и шалови, за претстојните зимски денови.

Настанот се случи во новододелените простории, во просториите на МЗ Славе Петков. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати