Карпа падна од Цуцка (фото)

Петар Печков

На  регионалниот  пат Велес -  Градско, на излезот од Велес,  утрово падна карпа. Тоа е во близина на мостот на реката Тополка а карпата паднала од т.н. Цуцка,,. 

Во СВР Велес во 8,30ч. е пријавено дека е падната карпата. Од 8,30 во застој е патничкиот сообраќај и сите возила се пренасочуваат од Велес за Градско, Гевгелија, Прилеп, Кавадарци  и Неготино,  и обратно преку автопат.

Еден блок  карпа паднал и на  железничката пруга Велес- Гевгелија. Така  се до отстранување  на камениот  блок, железничкиот и патниот  сообраќај на  оваа релација ќе бидат во прекин. 

Нема информации дека при  паѓањето на карпата има повредено минувачи.    

благодарност до посетителите на ТрМр кои ги  испратија фотографиите

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com