Кате и Трајче од Соната стапија во брак (фото)

Петар Печков

Деновиве граѓански брак склопија Катерина Брезева и Трајче Бондиќов, членови на групата Соната. Така тие ја крунисаа нивната 18 годишна врска.

Убавите вести продолжуваат и за скоро, оти за 30-тина дена Кате и Трајче ќе станат родители,за толку време  најавено е доаѓањето на бебето.

На венчавката Кате си го зaдржалa презимето Брезева и го додала Бондиќева.  Свадбата ја најавуваат за следната година.

Честитки за младите.

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати