Кај велешанец пронајдени 100 грама хероин

Петар Печков

МВР информираше дека е фатен велешанец како пренесува 100 грама хероин. Полицијата  го отркила  на наплатна рампа Петровец

Oд страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, а по претходно добиени оперативни сознанија, на 8-ми овој месец, околу 20.00 часот, во близина на наплатната станица Петровец било сопрено патничко возило со бугарски регистарски ознаки, управувано од лицето Л.М. (49) од Велес. При преглед кај лицето било пронајдено едно полиетиленско пакување со непозната прашкаста материја, за кое со вештачење било утврдено дека станува збор за наркотична дрога хероин со маса од 101,35 грама- информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот, против Л.М. ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати