Кај седумина шофери во Велес вчера констатирани прекршоци

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, среда, 8-ми мај  на подрачјето на СВР Велес спроведена е акциска контрола на возачите и возилата учесници во сообраќајот. Кај возачите контролирани во градот не биле користени свтела, немале возачка или  им била мината, не биле врзани со безбедносен колан, зборувале на мобилен. 

Во Велес, од контролираните 33 возила, седум биле неисправни. На подрачјето на  СВР Велес контролирани се 92 возила и констатирани се 19 прекршоци. во Кавадарци, од 28 контролирани, шест биле неисправни и во Неготино, од 31 контролирано возило, шест биле неисправни - соопштија од СВР Велес.

Против сите кај кои има констатирано прекршок, ќе бидат поднесени прекршочни пријави.     

 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати