Ковид-19 се шири низ Велес, денес 17 ново заразени, двајца оздравени

Петар Печков

 Министерството за здравство објави дека денес во Велес има нови 17 случаи на позитивни со ковид-19 и двајца оздравени.

Со ова вкупната бројка на активни случаи во велешко  е 94 лица. Досега во велешко се заразени со ковид-19  се 425 лица, 17 се починати а 314 се излекувани.

На Инфективното одделение хоспитализирани се 34 пациенти, 32 се потврдено позитивни, двајца се уште не се докажани а 12 пациенти се на кислородна поддршка. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати