Кои се добитници на Општинските признанија за 9-ти Ноември за 2018 година

Петар Печков

На Седницата на Советот на Општина Велес беа едногласно изгласани добитниците на наградата 9-ти Ноември,  кои се доделуваат за  придонес за развој и афирмација  на градот. Наградата за животно  дело Гемиџии ја доби  д-р  инг. Венцислав Грабулов велешанец кој живее и работи во Белград како научен советник

Наградата 9-ти Ноември плакета добија: плакети   Служба за превентива заштита на училишни и предучилишни деца, ,,Жито,, Војко Јаневски, д-р Љиља Поцкова, Игор Крајчев, ,,Хабитат,,  ,ООУ Благој Кирков,,  Кирил Вангелов,  Организација на  жени -Велес.

Благодарници добија  - Здружение на граѓани ,,Мобилност,, , Здружение на граѓани ,,Велес бајкинг,, 

Пофалници   добија организаторите на настанот  Мовембер во Велес, Спортско планинарско друштво ,,Зелен рај,,  Дејан Митров и Коста Тахов,   учениците Љубица Филипова, Теодор Ангелески,   Бојан Димовски, 

За најстуден наградата ,,Ѓорги Шоптрајанов,, ќе ја добие студентката на медицина при УКИМ  Тамара Савевска.

Наградите ќе бидат врачени на свечената седница која ќе се одржи на 9-ти Ноември. 

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com