Кои ученици и студенти добија стипендии за оваа учебна година

Петар Печков

Познати се имињата на учениците и студентите кои ќе добиваат стипендија од Општина Велес. Тоа се талентирани  ученици и студенти  кои освоиле награди  на државни и меѓународни натпревари од областа на науката, техниката и спортот. Стипендијата   за учениците  во висина од 1,5 илјади денари, за студенти во висина од 2 илјади денари.  Ќе се исплатуваат за девет месеци од учебната година. Нив ги добиват по десетмина млади. 

Кај студените стипендија добија: Маја Костадинова, Надица Шкрекова, Елена Шкрекова,  Ирена Христова, Клементина Ѓорѓиевска, Аргина Ѓорѓиевска, Тамара Савевска, Марија Мијакова, Изабела Апцева и Сандара Ташковска. 

Кај учениците стипендија добиваат:  Стојан Илиевски,  Зорица Стојанова, Александар Милошевиќ, Даниела Василевска, Љубица Филипова, Никола Стоименов, Ристе Хаџиев,   Ристе Мулев, Бојана Кацарова и Тамара Малинова.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати