Конституиран новиот УО на ГРК Борец

Петар Печков

На понеделничката петта  седница на Советот на  Општина Велес , советниците едногласно го избрале новиот УО на Градскиот ракометен клуб  Борец.  

Во него членуваат  Ристо Велковски,  Стојан Мирчевски, Петре Климкаров, Марјан Неделковски, Томе Бабунски, Тоше Кирков, Дарко Тикваров, Марјан Грумбаровски, Тони Шопов, Тоше Тутарков,  и Петре Здравковски.

Новиот УО на  седница  за извршен директор на Акционерското друштво ГРК „Борец“ го избрал Ристо Велковски. Во УО влегле и двајца претставници на навивачката група Гемиџии  Дарко Тикваров, Марјан Грумбаровски.

Избрани  се лица кои се поврзани со ракометот, има и двајца навивачи. Им посакувам успешна работа и добри резултати на екипата – рече Душко Петров  претседавач на Советот на општина Велeс. Тој појасни дека ова е преземено само во ГРК Борец бидејќи тој бил АД, додека ГОК Борев бил здружение на граѓани.  

Минатата недела ракометите на супер лигашот ГРК Борец стапија во штрајк оти немаа управа и немаа исплатено  плата за октомври. Бараа од градските власти што поскоро решавање на овој проблем. 

фото архива

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com