Коцевски одговори на шпекулациите - не се повлекувам од функцијата

Петар Печков

Одговарајќи на новинарско прашање дека од лични причини ќе се повлече од функцијата  градоначалник, што како информација кружи низ градотпоследните денови, Коцевски се насмеа и демантираше. 

Сакам да ги прекинам сите шпекулации кои стигнаа и до мене.  Не знам од каде излегуваат  тие муабети и колку злоба има во тие луѓе. Мора да се длабоко несреќни во себе,  кога си поигруваат со човечки судбини. Никогаш  не сум помислил да се откажам ода функцијата градоначалник, мојата здравствена  состојба е многу добра и со голем ентузијзам ја извршувам истата, повеќе од тоа што е предвидено како работно време. Нека бидат безгрижни сите што ме  поддржуваат  со чест и  одговорност продолжувам да  работам - порача Коцевски.

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com