Коциќ - општината претставува нечисто и неуредно место за живеење

Петар Печков

Под раководство на Славчо Чадиев и мнозинството на Советот на општина Велес, оваа општина претставува нечисто и неуредно место за живеење.Уште самите влезови во градот се обраснати,незгрижени, запуштени со огромна количина на смет.

На улиците низ Велес на многу места има насекаде мали депонии. Контејнерите се неисчистени и на многу места остарени.Сметаме дека сето ова мора да заврши.

Петнаесетти октомври мора да се даде шанса на луѓе коишто знаат како да ја почитуваат екологијата и да ги практикуваат мерките за подобар,почист и поеколошки Велес.Проблемот со кучињата скитници коишто незгрижени се шетаат насекаде низ целиот град мора да биде решен и ужасната ареа којашто се шири низ целиот град, посебно во летните периоди кога има неподнослива миризба мора исто така да биде санирана.

Прес на Ненад Коциќ носител на листата на коалицијата на  СДСМ за Велес

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати