Кој го фати крстот за Водици во Чашка и Градско за Водици 2020 (фото)

Петар Печков

Водици се одбележа и во Општина Чашка, во неколку населени места. Најумешните скокачи по Светиот крст оваа година беа: Анѓелче Андовски во населба Чашка, Оливер Цветковски во Извор, Николче Дамјановски во Богомила, Филип Димовски од Согле кој има само 13 години  и Златко Арсовски во Теово. Верниците добија скромни подароци од  градоначалникот на Општина Чашка. 

Во населба Градско, од петнаесетмина кои скокнаа,  крстот го фати   Тоше Илиќ, кому тоа му успа и лани и неколку години наназад. Од градоначалникот на Општина Градско, Робрт Бешовски  доби на подарок ваучер во вредност до 15 илјади денари.   

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати