Кривични за двајца полицајци при ПС Велес

Петар Печков

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Г.Т. (38) од Велес, полициски службеник во ПС Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“ и против Е.М. (43) од Велес, полициски службеник во ПС Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“.

На 20.07.2016 година, по претходно спроведен претрес во домот на Г.Т., одземена е оригинална документација од судски и управни органи кои Г.Т. подолг временски период ги чувал во својот дом и по истите не постапувал според правилата на службата, доцнел или воопшто не одговарал по истите акти, со што предизвикал штета на буџетот на Република Македонија.

Додека Е.М. со пропуштање на службената должност во својство на Помошник Командир во истиот период пропуштил навремено и подолг временски период да реагира, со што, исто така, предизвикал штета на буџетот на Република Македонија.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com