Лебедот бел стаса на езеро Младост (фото)

Петар Печков

Од изминатиот викенд, велешкото езеро има нов времен жител.

Тоа е еден лебед, кој посетителите можат да го видат на крајбрежјето пред Хотел Романтик. 

Од ловното друштво велат дека често лебедите се гости на оваа вештачка акумулација, кога попатно ќе слетаат тука и по некое време ќе заминат.

Дотогаш може да се ужива во убавината на оваа прекрасна птица. 

loading...

Поврзани »

Почина д-р Милчо Трајков
loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Какви специјалистички здравствени услуги користите?

  • од јавното здравство
  • од приватното здравство
  • комбинирам
Резултати