Ликовна работилница во ПОУ Маца Овчарова за светскиот ден на лицата со инвалидност

Петар Печков

По повод 3 ти Декември - Светскиот ден на лицата со инвалидност во ПОУ  Маца  Овчарова традиционална   ликовна работилница.

Таа годинава е по 21 пат и на неа  учествуваат ученици од посебните основни училишта и од редовните. Триесетина  ученици од повеќе училишта од Македонија, не само од Велес, твореа   со глина и создаваа нови творби.  

Треба секојдневно да водиме грижа за овие деца  а не да се потсетуваме само еден ден во година, на 3-ти декември. Така ќе им го направиме попријатно детството и нивниот живот – реч градоначалникот Аце Коцевски.     

Во вторникот во училиштето се одржа  крводарителска акција на која се собраа 21 крвна единица. 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com