Лила Арсова најдобар учител во Македонија за 2017-та

Петар Печков

По повод 5-ти октомври, Светскиот д ен  на  учителите во Велес беа доделени признанијата за најдобрите  просветни работници во Македонија.  Меѓу четирите наградени е и Лила  Арсова, која го доби за   одделенска настава во основно образование. Нив ги доделува Сојузот на просветните работници во Република Македонија. 

Горда сум на признанието. Освен што е чест за еден наставник да го добие,  со тоа  одговорностите и обврските се зголемуваат. Тоа е горд момент, им посакувам и на моите колеги да стигнат до овој чин. Треба да си во секој поглед учител, и кон учениците и за семејството, децата, колегите. Животот е  најголем учител, учењето продолжува цел живот. Без надградба не правиме ништо, треба да се биде во чекор со времето - рече Арсова.  

Тоа е вработена во ОУ Васил Главинов, училиште со најголем број ученици во Република Македонија.   

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати