Лиле со синовите Владе и Ристе замина за Негорци на бања, со помош на Жито Маркети

Петар Печков

Владе и Ристе, со нивната мајка Лиле Димитриевска, од денес се на десет дневен престој во бањата Негорци.

Ова нив им го овозможи ,,Жито Маркети,, како општествено одговорна компанија, реши да го покрие престојот за семејството во овој рекреативен центар.

Како и во други случаи, и за семејството Димитриевски, Жито Маркети помогна Владе, Ристе и Лиле да заминат од дома на десетдневен престој на бања и се приклучија во акцијата за помош на ова велешко семејство. 

Мајката Лиле сама одгледува два 27 годишни сина, Владе и Ристе, кои се лица со посебни потреби. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати