Локалното дерби во Трета лига Центар, против Илинден БС за Бабуна

Петар Печков

Во петтото коло на Третата лига  Центар во велешкото дерби, играно во Башино село, Илинден загуби од Бабуна со 2.). Со истиот резултат победи ФК Превалец  ја победи екипата на Младост  1930.  

Така по пет кола Превалец се искачи на петтото место  со девет бода, колку што има  и Бабуна од Мартолци и е шеста со послаба гол разлика.  Илинден е при дното 12-ти од 14 екипи со три бода и една победа.

Во следното коло  Превалец  го пречекува второпласираниот Питу Гулу од Крушево,   Бабуна игра со последно пласираниот тим  на  Слога, додека   Илинден БС гостува на Братство. 

Се одигра и третото коло на Општинска фудбалска лига Велес. Годинава таа бори 8 екипи, нова е екипата на ФК Согле.

        Прво коло на   17.09

ФК БАШКИМИ 2008 - ФК МАРТОЛЦИ 2007 1:2

ФК СОГЛЕ - ФК ФОРЦА НОВА ќе се одигра дополнително

ФК ТОПОЛКА - ФК МЛАДОСТ Велес 3:0

ФК ГОРСКИ - ФК Интернационал 1:1

          Второ коло 24.09

ФК МАРТОЛЦИ 2007 - ФК Интернационал 3:3

ФК МЛАДОСТ Велес - ФК ГОРСКИ 0:0

ФК ФОРЦА НОВА - ФК ТОПОЛКА 1:3

ФК БАШКИМИ 2008 - ФК СОГЛЕ 3:0 службено

 

Третo коло  01.10

ФК СОГЛЕ - ФК МАРТОЛЦИ 2007 3:7

ФК ТОПОЛКА - ФК БАШКИМИ 2008 2:0

ФК ГОРСКИ - ФК ФОРЦА НОВА               0:2

ФК Интернационал - ФК МЛАДОСТ Велес 3:1

                  Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                       3   3   0   0  8 :1   9

2. ФК МАРТОЛЦИ 2007         3   2  1   0  12: 7  7

3. ФК Интернационал            3   1  2  0  7: 5    5

4. ФК БАШКИМИ 2008           3   1  0  2  4: 4    3

5. ФК ФОРЦА НОВА                2   1  0  1  3: 3    3

6. ФК ГОРСКИ                           3   0  2  1   1:3   2

7. ФК МЛАДОСТ Велес          3   0  1 2   1:6     1

8. ФК СОГЛЕ                             2  0  0  2  3 :10   0

                  Четврто коло 07.10

ФК МАРТОЛЦИ 2007 - ФК МЛАДОСТ Велес

ФК ФОРЦА НОВА - ФК Интернационал

ФК БАШКИМИ 2008 - ФК ГОРСКИ

ФК СОГЛЕ - ФК ТОПОЛКА

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com