Малолетник се обидел да обљуби девојче

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, четврток, во велешката полиција мајка пријавила дека малолетник се обидел да ја обљуби нејзината малолетна ќерка. Полицијата не соопштува во кое село се случил настанот, за да го заштити идентитетот на девојчето.

Четвртокот  5-ти септември,   окoлу 13.50 часот во СВР Велес, 36-годишна жена од велешко село пријавила дека околу 13  часот во селото 17-годишен малолетник се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка, но не успеал. За настанот е известен Јавен обвинител и Центарот за социјални работи Велес. 17-годишникот е приведен и задржан по полициска станица- соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. 

Полицијата  работи на расчистување на случајот.

 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати