Мирчевски е државен првак во кајак слалом на диви води

Петар Печков

Изминатиот викенд на патеката Матка, невообичаено доцна,  се одржа државното сениорско првенство во кајак  слалом на диви води. Голем успех остварија членовите на КК Бабуна кои беа најдобри во сите конкуренции.

Во поединечна конкуренција државен сениорски првак  во К-1 e Борче Мирчевски  пред  второ пласираниот Христијан Игнатов  и двајцата од   Кајак  клуб Бабуна од Велес додека трето пласиран беше Енис Небиовски од кајак кану клуб Вардар од Велес, кој беше лански првак. 

Во дисциплината 3хК-1 на прво место се пласираше првата екипа на БАБУНА  во состав Борче Мирчевски, Христијан Игнатов и Никола Димов пред  втората екипа на КК Бабуна БАБУНА (Сашко Нацев, Марјан Петров и Марјан Бабунски).

Екипно КАЈАК КЛУБ БАБУНА од Велес е државен сениорски првак додека второ пласиран е Вардар од Велес и трето пласиран е Илинден 90 од Скопје. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати